Thank you!
We will contact you shortly
Наша шкіра - це не просто оболонка, вона відіграє важливу роль у нашому здоровʼї та самопочутті. Час від часу, вона може потребувати спеціалізованого догляду. Захворювань шкіри дуже багато. Деякі діагностувати відносно легко, тоді як інші навпаки. Зокрема є хвороби, які мають схожу клінічну картину, але потребують застосування різних методів лікування. Неправильно поставлений діагноз може привести не лише до відсутності ефекту від терапії, а й до розвитку ускладнень. Щоб запобігти цьому, лікарі дерматологи в першу чергу проводять діагностику. Під час консультації дерматолог спочатку спілкується з пацієнтом. Дізнається, які в нього є скарги та коли вони виникли. Після цього лікар проводить огляд ураженої ділянки шкіри.
Атопічний дерматит – це хронічна дерматологічна патологія, що має запальний характер та виникає як один із проявів загальної алергізації організму. Лікування атопічного дерматиту непросте, без правильно підібраного лікування неможливо досягти ремісії та позбутися дискомфорту. Також, на жаль, атопічний дерматит часто супроводжують і інші захворювання, такі як бронхіальна астма, непереносимість певних продуктів, риніти тощо. Причинами атопічного дерматиту вважаються: ● інфекційні захворювання,вірусні або бактеріальні ; ● спадкова схильність; робота в умовах дії хімічних подразників, робота з ліками;● куріння в будь-якому вигляді (значення мають мікрочастинки диму та пари).
Прояви хвороби залежать від ступеня тяжкості та віку людини. У разі типових форм патології,симптоматика має такі ознаки: ● свербіж, деколи дуже сильний ; ● плями почервоніння, запалення;● потовщення епідермісу; ● тріщини;● ділянки мокнуття;
Головний чинник у розвитку захворювання – спадкові особливості імунної системи. Тому заразитися атопічним дерматитом в прямому сенсі цього слова – неможливо. Тригери, тобто чинники, що дають старт ураженню шкіри, ще вивчають. Практика доводить, що це може бути будь-що: контакт із якоюсь речовиною, температурний або холодовий вплив, якісь продукти тощо. Конкретні рекомендації щодо лікування атопічного дерматиту краще отримати від лікаря дерматолога , бо треба враховувати дуже велику кількість чинників: вік пацієнта, тяжкість перебігу процесу, ймовірний тригер тощо. Лікування атопічного дерматиту зазвичай включає в себе комбінацію догляду за шкірою та лікування медикаментами: ● Гормональні мазі; ● Імуномодулятори; ● Антигістамінні препарати можуть допомогти зменшити свербіж ;● Імунотерапія; ●Психотерапія: деякі люди з атопічним дерматитом можуть бути вразливі до стресу та тривоги, що може призвести до збільшення важкості симптомів.
Психотерапія може допомогти зменшити стрес. Атопічний дерматит не виліковується повністю. Але як тільки Ви знайдете методи належного лікування симптомів, ваші висипання не будуть такими серйозними. Люди з атопічним дерматитом повинні регулярно відвідувати свого лікаря дерматолога залежно від частоти спалахів, щоб переконатися, що вони використовують найкращі доступні методи лікування.
Екзема – це хронічне рецидивне алергічне захворювання шкіри та всього організму. На шкірі утворюються запальні вогнища у вигляді висипів, дрібних бульбашок та почервоніння.Цей запальний процес супроводжується свербінням, печінням, порушенням сну, лущенням шкіри.
Для такого захворювання, як екзема, причини точно не встановлені. Найчастіше її появу провокують:🫥алергія – шкіра контактує з подразником, і з’являється висип;🩸травми шкіри – при пошкодженні тканин епітелію всередину проникає інфекція та провокує запалення;🧬спадкова схильність – якщо у родині в когось є захворювання екзема, то ризики підвищені;🩺різні патології шлунково-кишкового тракту – гастрит, виразкова хвороба, ентероколіт;💦підвищена жирність шкіри – при гіперпродукції сальних залоз пори забиваються, й це може провокувати запальні процеси;☔️стреси – психоемоційний фактор може провокувати шкірні висипання.🩻Також хвороба може проявлятися на тлі ослабленого імунітету, порушень роботи ендокринної або нервової системи.
Кожен пацієнт, який зіткнувся з цим захворюванням, хоче знати дієве лікування екземи. При цьому важливо не займатися самолікуванням. Хоча лікування екземи в домашніх умовах можливо, але поставити точний діагноз, визначивши форму та вид захворювання, повинен саме лікар дерматолог на підставі діагностики, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта, його віку та тяжкості перебігу захворювання.
Комплексний підхід має на увазі купірування симптомів і причин екземи, а також корекції супутніх патологій. Лікування включає обов'язкове дієтичне харчування за рекомендацією дієтолога та лікарську терапію з використанням:● седативних;● антигістамінних, десенсибілізуючих;● протизапальних;● противірусних;● гормональних препаратів;● вітамінів;●антибіотиків. ⚠️Тому важливо розуміти, що шкірні висипання не виникають самі по собі, а досить часто говорять про якісь перебої в роботі організму. Й потрібно вчасно звернутися до лікаря дерматолога , щоб знайти причину.
Акне - це запальний процес, який зачіпає шкіру обличчя, шиї, спини, що характеризується закорковуванням і запаленням волосяних фолікулів.Акне зазвичай довго триває і найчастіше зустрічається у підлітків, хоча воно також може тривати до повноліття. Акне не є інфекцією і не викликане поганою гігієною або сексуальною активністю. Акне може бути повʼязано з вибором дієти (високі вуглеводи зі швидкою стимуляцією інсуліну, високим споживанням молока, вітамінними добавками з В12). Доступні ефективні методи лікування. Чим раніше почнеться лікування акне, тим нижче ризик довгострокових проблем, повʼязаних зі шрамами і темними плямами від вугрів. Захворювання супроводжується запаленням шкіри, хворобливістю в місцях висипань і наявністю наступних структурних утворень:● комедони (чорні та білі вугри);● пустули (бульбашки з гнійним вмістом);● капули (червоне ущільнене піднесення на шкірі);● вузлові утворення;● кістозні порожнини;● фурункули - великі структури червоного кольору виступають над поверхнею шкіри.
АЛГОРИТМ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ З АКНЕ:ОЧИЩЕННЯ1. При схильності до акне дотримуйтесь «рутинного» очищення 2 рази на добу, вранці та ввечері.Використовуйте спеціальні засоби.2. Жирна шкіра оцінить глибоке очищення.Ретельне очищення додається при відсутності загострення у вигляді гноячкових елементів (пустул). З цією метою використовуйте гомажі, скраби, пілінг-креми. Цей етап рекомендований також, якщо наявне лущення шкіри в результаті топічного лікування або косметологічних процедур.3. Для підсилення ексфоліаціїї, щоб позбутися гіперкератозу та надмірної жирності шкіри, можливе додаткове використання лосьйонів (тонерів) з саліциловою кислотою, фруктовими кислотами та бензоїлпероксидом.
ЛІКУВАННЯ АКНЕПісля ретельного очищення вранці та/або ввечері необхідно наносити лікувальні засоби.Якщо Вам призначено топічні ретиноїди, варто використовувати схему поступового нанесення лікувального засобу з метою контролю над появою ознак ретиноїдного дерматиту.
ЗАХИСТ ВІД СОНЦЯПід час лікування акне є обовʼзковим, щоб запобігти постзапальній гіперпігментації.Для захисту шкіри протягом лікування, для профілактики загострень акне та передчасного старіння за 20-30 хвилин перед виходом на вулицю користуйтеся сонцезахисними засобами для шкіри з акне. Захист від променів UVB буде позначено як SPF 30-50. Але сучасні сонцезахисні засоби містять також компоненти від ульрафіолету спектру А, інфрачервоного та синього спектрів світла. Надавайте перевагу сонцезахисним засобам з фізичними фільтрами (оксид цинку, діоксид титану), але з легкою текстурою. Тестуйте та обирайте засіб без ефекту «маски».
«КАМУФЛЯЖ» ШКІРИЗнайте міру в нанесенні декоративної косметики. Тональний крем та пудра - за необхідності, а не щодня. Обирайте некомедогенні засоби для шкіри з акне, можливе поєднання тонального та сонцезахисного ефекту у засобах з позначкою smarttone.
Памʼятайте, що «чистка» обличчя - це косметична, а не лікувальна процедура. Засоби для домашнього догляду за такою шкірою мають комплексно вирішувати проблему акне. Лікувати та доглядати, а не маскувати – це правило треба запам'ятати людям з акне!
Себорейний дерматит – це захворювання, що супроводжується патологічним станом функції сальних залоз, зміною хімічної складової сального секрету. Себорея не виникає сама по собі, на стимулювання її утворення впливають ряд чинників, а саме :● певні гормональні порушення, що характеризуються надмірним утворенням андрогенів та зменшення кількості;● спадкові фактори;● ураження шкіри певним видом грибів;● естрогени. Існує також не патологічна, а фізіологічна форма себорейного дерматиту. Вона характерна для пацієнтів підліткового віку. Адже це період статевого дозрівання, відповідно підвищується активність гормональних перебудов. Себорейний дерматит шкіри голови - це найпоширеніший тип, який часто проявляється як лупа. Симптоми включають:• Білі або жовтуваті лусочки на шкірі голови, що лущаться.• Жирні ділянки шкіри.• Почервоніння і подразнення.• Свербіж на шкірі голови.• Випадання волосся у важких випадках.
Себорейний дерматит обличчя вражає ділянки обличчя з високою щільністю сальних залоз і має таку симптоматику :• Почервоніння, особливо на лобі, брів і крилів носа.• Жирна шкіра.• Лущення шкіри або лусочок.• Відчуття свербіння і печіння.• У важких випадках утворення кірок і виділення.
Якщо розглядати питання лікування себорейного дерматиту, то підхід до нього повинен бути комплексним. Використання єдиної мазі, яку розподіляти на все тіло не завжди пророкує ефективне одужання. Потрібно пам'ятати ,що лікування залежить від тяжкості стану та уражених ділянок тіла. Це хронічний стан, тобто він може з’являтися та зникати з часом, але лікувальна терапія може допомогти контролювати симптоми та зменшити загострення. Лікуванням себореї повинен займатися фахівець, а саме -лікар дерматолог. Самолікування може не тільки не допомогти, а й погіршити перебіг захворювання. Для кожного пацієнта лікар підбирає індивідуальне лікування з огляду на причину виникнення, форму та ступінь тяжкості хвороби. У медикаментозній терапії використовують протигрибкові препарати, вітаміни, антисептики, імуномодулятори, гормональні препарати. Лікування себореї частіше місцеве, препарати призначають у вигляді мазей, кремів, шампунів, але іноді може призначатися і системна терапія. Це захворювання необхідно вчасно діагностувати та вилікувати. У разі ігнорування себореї можуть виникнути такі небажані наслідки як піодермія, вугрі, надмірне випадіння волосся, аж до облисіння.
Відгуки клієнтів
Велика подяка нашим пацієнтам за їхні теплі відгуки! Ваша довіра - наша найбільша нагорода.
Контакти
Звертайтеся до лікаря, якщо необхідно більше інформації або ж плануєте першу консультацію
Адреса
вул. генерала Генадія Воробйова 13 Е, м. Київ
Телефон
Понеділок - Субота: 10:00 - 19:00
+38 (098) 54 89 551moc.liamg%40naymaarbacod